четверг, 23 апреля 2015 г.

Подготовка к следующему этапу Глобального турнира Геосоциальные Игры.

     Благодаря личной поддержке мэра г. Черкассы Одарыча С. О. , слаженной работе членов его команды, умелых руководителей: директора Департамента образования и гуманитарной политики Баклановой М. Л. , начальника управления образования Степко Е. П. , и энергии талантливого организатора, начальника отдела физкультуры и спорта Черкасского городского совета Александра Гаврилова, а так же поддержке всеукраинского Гражданского объединения "Самопомощь",  стал возможен второй этап Глобального проекта Геосоциальные игры.                
     Методическую помощь организаторам соревнований оказала Черкасская областная федерация шахмат , во главе с президентом  Жуганом Сергеем Борисовичем.
     27 -29 апреля 2015 года в Коллективные шахматы сыграют учащиеся Черкасских школ.
     Приказ и положение о проведени соревнований :МЕТА ТА ЗАВДАННЯ
-  популяризації та подальший розвиток шахів та он-лайн гри у Колективні шахи в Україні;
тестування пілотного проекту он-лайн гри  у Колективні шахи, який, зокрема, передбачає можливість організації змагань між загальноосвітніми навчальними закладами міста Черкаси на базі новітніх розробок у сфері інформаційних і телекомунікаційних технологій з залученням необмеженої кількості учасників;
-  удосконалення та подальший розвиток дослідницького інноваційного проекту Колективні шахи шляхом вивчення статистики турніру, відгуків та пропозицій за результатами проведених змагань;
-  підготовка та удосконалення технології з метою проведення матчів обласного, міжрегіонального, національного та міжнародного рівнів;
   ТЕРМІН ТА МІСЦЯ ПРОВЕДЕННЯ
Змагання відбуваються у ЗНЗ м. Черкаси у класах обладнаних (комп’ютерні класи) комп’ютерами, ноутбуками, які мають підключенням до Інтернету.
Змагання проводяться  з 27.04.2015 до 29.04.2015; початок змагань 27.04.2015 о 14.30 год.
Закінчення змагань визначається після надходження заявок від ЗНЗ м Черкаси.
ОРГАНИЗАЦІЯ ТА КЕРИВНИЦТВО ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
Організаторами змагань є департамент освіти та гуманітарної політики, Федерація шахів Черкаської області, ГО «Об’єднання «Самопоміч» та радник президента FIDE, керівник проекту «Геосоціальні ігри» Олег Савчук.
Загальне керівництво проведенням змагань здійснюється управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію.
УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ
У змаганнях беруть участь учні загальноосвітніх навчальних закладів не залежно від віку та статі, які виявили бажання взяти участь у грі та зареєструвались за команду свого закладу, відповідно до цього положення.
Мінімальна кількість учасників команди складає 10 учнів. Максимальна кількість - в залежності від технічних потужностей ЗНЗ та можливостей забезпечити максимум робочих місць та доступу до мережі Інтернет. 
УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
        Всі заклади розподілені на дві групи (група А та група Б) та пари,(додаток 1). 
Гра відбувається на одній «колективній шаховій дошці» визначеної для кожної пари закладів. 
Колір фігур в кожній партії визначається випадковим жеребкуванням комп’ютерної програми.  
Право першого ходу надається директору загальноосвітнього навчального закладу.
Команда переможець гри у парі виходить до наступного кола змагань.
Кількість ігор та розподіл пар залежить від кількості поданих заявок від закладів.
Змагання проводиться за допомогою комп’ютерної техніки з використанням спеціальної шахової програми «Колективний хід».
Принцип «Колективного ходу» полягає в тому, що кожен з учасників робить свій хід, але на «колективній дошці» відображається той варіант ходу, який формується програмно-апаратним комплексом за допомогою аналізу ходів всіх учасників команди та визначенням найбільш повторюваного ходу (ходу, який зробила відносна більшість членів команди). У випадках, коли два і більше варіантів ходів набрали однакову кількість голосів членів команди (наприклад: 50 на 50, або 25, 25, 25, 25), перевага надається тому варіанту ходу, на обдумування та здійснення якого гравцями, які здійснили даний хід, витрачено менше часу.
На кожний хід кожній із сторін відводиться 1 хвилина. Якщо один із гравців не встиг зробити хід у відведений час, а інші гравці, які представляють ту ж саму команду, встигли, то партія продовжується. Якщо за 1 хвилину жоден з гравців одної команди не встиг зробити хід, то партія вважається програною.
У грі є можливість пропозиції нічиєї. Програма сприймає пропозицію нічиєї як окремий хід. Якщо більшість гравців однієї команди вибрали хід «пропозиція нічиєї» то на «колективній» дошці замість ходу буде «підсвічена» пропозиція нічиєї. Гравці іншої команди за тим самим принципом можуть або прийняти пропозицію нічиєї, або відмовитись від неї.
При триразовому повторенні позиції на «колективній дошці», якщо на дошці «пат», або обидві сторони зробили 50 останніх ходів без взяття і без ходу пішаком, програма автоматично фіксує нічию. У всіх інших випадках діють правила гри ФІДЕ для класичних шахів. 
ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ УЧАСНИКІВ
Для участі у змаганнях необхідно попередньо зареєструватись на офіційному сайті змагань http://vipchess.com.ua
ВИЯВЛЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ЗМАГАНЬ
Змагання проводяться за олімпійською системою.
У випадку нічийного результату у партіях проводиться додаткова партія з коротким часом гри до першої перемоги (бліц по 5 хвилин)
Результати ігор розміщуються на сайті змагань після закінчення кожного дня змагань.
НАГОРОДЖЕННЯ
Команди переможці та призери змагань нагороджуються кубками та сертифікатами міжнародної шахової федерації FIDE.
ЗАЯВКА
Заявка на участь у змаганнях, згідно форми,  подається організаторам змагань в електронному варіанті на електронну пошту super_chess2015@ukr.net
не пізніше ніж за день до початку змагань.
Учасники, які будуть відсутні у заявці не зможуть взяти участь у змаганнях.
Контактний телефон: 0982202689 Олександр Юрійович Гаврилов.
НАЗВА ЗАКЛАДУ
№ 
П.І.П.
Електронна адреса
Телефон
ДАНЕ ПОЛОЖЕННЯ Є ОФІЦІЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ
2

Комментариев нет:

Отправка комментария